Nejlepší průvodce návnadou pro lov kaprů – ČÁST 1

Nejlepší průvodce návnadou pro lov kaprů – ČÁST 1

Kde by byl každý kaprař bez návnady? Můžete mít všechno náčiní na světě, ale pokud nepoužíváte kvalitní návnady na lov kaprů, nikdy vám kapr nezabere, bez ohledu na to, jak dlouho strávíte sezením u břehu.

Impozantní velikostí, tvrdou bojovou povahou, vysazení kapra je velmi obohacující. Pro ty, kteří se snaží přilákat tento druh monster, může správná návnada znamenat obrovský rozdíl. Tento dokonalý průvodce návnadou na kapry vás nasměruje správným směrem, abyste zajistili úspěch u břehu. Ať už jste starým školákem nebo moderním kaprařem, vždy se o návnadách na kapry můžete dozvědět více a tento dokonalý průvodce pokryje základy návnady, které vám na oplátku přinesou více kaprů pro vaše sezení.

Na výběr je již pestrá nabídka rybářských návnad, která neustále roste a rozvíjí se díky odborníkům na návnady na kapry od předních rybářských značek. S tak obrovskou nabídkou rybářských návnad dostupných na dnešním trhu není divu, že se kapraři ptají, která z nich je nejlepší?

Sami jako zanícení kapraři víme, jak vrtkaví mohou být kapři ohledně toho, kde, kdy a co jedí, takže kvalitní návnada dělá rozdíl mezi úspěšným a zklamaným výletem. Všechny značky, které máme skladem, mají po staletí kombinované zkušenosti, takže do nich můžete vložit veškerou svou důvěru s vědomím, že pokaždé přinesou skvělé výsledky.

Můžete použít osvědčené kombinace, které vám pokaždé zaručeně přinesou výsledky. Abyste měli představu o našem sortimentu a také o nejlepších způsobech jejich použití, vytvořili jsme tohoto rychlého průvodce návnadou a přísadami pro kapry.

 

Nejoblíbenější typy návnad na kapry

Boilies:  Malé a kulaté boilies ve vodě klesá a je nabité živinami a atraktanty, které přitáhnou kapra do vašeho plavání. Ideální pro návnadu na háček nebo sekanou na krmení. Existují dva hlavní typy: skladovací a mrazicí boilies.

Pop-Ups:  Impregnované plovoucím materiálem, obvykle korkem, pop-up boilies může způsobit, že se návnada na háček lehce vznáší nad lůžkem revíru, což je ideální na místech náchylných k zasekávání. 

Wafters:  Forma pop-up, která překlenuje mezeru mezi skutečnou pop-up návnadou a boilie.

Činky:  Typ boilie, které se dodává ve tvaru sudu, což potenciálně dává vaší návnadě na háček na hraně mezi vašimi drobnostmi.

Pelety:  dostupné v širší škále velikostí než boilies, pelety jsou ve vodě mnohem měkčí a po namočení se rozpustí na kaši, takže jsou ideální pro lov na feeder.

Krmná směs : Návnada, která byla rozemleta tak, aby vytvořila jemnou, téměř práškovou hmotu. Může být vržen do plavání nebo smíchán s přísadami nebo částicemi, aby se vytvořily kuličky, které po ponoření vytvořily oblak volné návnady.

Semena : Běžným semenem používaným při lovu kaprů je konopné semínko jako partikl přidávaný do krmných směsí. Konopné semínko, které se prodává buď předvařené nebo syrové pro domácí přípravu, nabízí aktivní působení, aminokyseliny a přírodní omega oleje, které jsou pro kapry mimořádně atraktivní.

Kukuřice:  Kukuřice cukrová je oblíbeným doplňkem krmení nebo může být použita jako návnada na háček nebo na vlasový návazec. Kukuřice cukrová funguje po celý rok a nabízí skvělou vizuální přítomnost pod vodou.

Ořechy : Pomáhá přidat křupavé textury do směsi krmení, tygří ořechy se běžně nasekají do krmiva nebo se používají jako celek jako návnada na háček. Obsah cukru a oleje kapry snadno přilákají.

Červi a červi : Přirozená návnada, kterou kapr snadno identifikuje, živá návnada na háček může být v zimních měsících zničující, protože její svíjející se pohyb a vůně kapry snadno přitahují.

Kapaliny : Glugs, goos, návnadové dipy a aromatické spreje lze použít ke zvýšení účinnosti návnad, zvýraznění chuti nebo jednoduše přidat do vody, aby přilákaly ryby ke koupání.

Umělá:  Návnada, kterou lze použít znovu a znovu, nejčastěji ve formě falešné krmné kukuřice, cukrové kukuřice, falešných červů, napodobenin masa nebo falešného chleba.